Muzeum Dobranocek

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie, ul. Mickiewicza 13

Obowiązują bilety wstępu, dochód przeznaczony na konserwację lalki Misia Uszatka

• 19.00otwarcie wystawy stałej pt. „Dobranocki z dawnych lat” zmodernizowanej z okazji jubileuszu 10-lecia powstania muzeum. Na ekspozycji będzie można obejrzeć kolekcję pamiątek związanych z realizacją filmów animowanych w nowej odsłonie, a także wiele unikatowych eksponatów prezentowanych po raz pierwszy.
  • Goście Nocy Muzeów będą mogli obejrzeć także wystawę czasową „Najpierw była książka”, przedstawiającą literackie pierwowzory dobranockowych bohaterów.
  • 20.00„Muzealne poczytajki” – zajęcia  dla dzieci i rodziców z pokazem filmów na przezroczach (sala edukacyjna)
  • 21.00 „Dobranockowe melodie” – prezentacja filmowych kołysanek i utworów z najpopularniejszych animacji dla dzieci z quizem muzycznym. Mali i duzi uczestnicy zabawy będą mogli się poczuć jak na planie programu „Jaka to melodia” dzięki wykorzystaniu urządzenia „kto pierwszy ten lepszy”. (sala projekcyjna)
  • W sali projekcyjnej muzeum goście będą mogli uczestniczyć w maratonie „Dobranockowy nocnik filmowy” i obejrzeć wiele odcinków popularnych animacji dla dzieci. W programie: „Jacek i Agatka”, „Gaska Balbinka”, „Bolek i Lolek”, „Miś Uszatek”, „Reksio”, „Koziołek Matołek”, „Mały Pingwin Pik-Pok” i in.

www.muzeumdobranocek.com.pl