Muzeum Okręgowe w Rzeszowie

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, Gmach Główny, ul. 3 Maja 19

Obowiązują bilety wstępu, dochód przeznaczony na konserwację zespołu historycznych grafik

 • Zabytkowa kolekcja kobiecej garderoby wraz z zespołem akcesoriów – zakończenie wystawy
  Tegoroczna Noc Muzeów to ostatnia okazja do oglądania wystawy prezentującej kolekcję kobiecej garderoby wraz z zespołem akcesoriów zakupioną dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2018 roku.
  Zbiór kobiecej garderoby czyli 23 zabytki dużej klasy, w tym kompletne suknie oraz elementy stroju takie jak staniki, szale, nakrycia głowy oraz obuwie prezentują przemiany stylowe od 2 połowy XIX w. do lat 30. XX stulecia. Kolekcja damskich akcesoriów zyskała także 18 damskich parasolek, 53 wachlarze, 54 torebki oraz kilka drobnych obiektów jak np.  karnecik balowy, szpilki do gorsetu czy srebrne etui (puderniczka, papierośnica, szminka).
 • Z muzealnego skarbca – wystawa prezentująca wyjątkowe eksponaty, schowane na co dzień w muzealnych magazynach.
  Pokażemy wybrane, ciekawe eksponaty z muzealnych magazynów sztuki, historii, archeologii i etnografii, które z różnych przyczyn nie były prezentowane dotychczas w salach wystawowych lub zdarzało się to bardzo rzadko.
 • Jacek Malczewski. Malarz poezji – poeta malarstwa – wystawa
  Wystawa zrealizowana ze zbiorów prywatnych, uzupełniona o obiekty ze zbiorów muzeum, prezentująca sztukę, głównego artysty Młodej Polski, znakomitego symbolisty, spadkobiercy romantycznych tradycji i równocześnie jednego z naszych największych malarzy Jacka Malczewskiego (1854-1929).
 • Prezentacja 10 obrazów zakupionych ze środków MKiDN w latach 2005-2018 – podsumowanie
  10 wybitnych obrazów, które uzupełniły Galerię Malarstwa Polskiego w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie zostało zakupionych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwa Podkarpackiego oraz środków własnych Muzeum Okręgowego w Rzeszowie.
 • Prezentacja zbioru zakonserwowanych rzeźb sakralnych.
  Prezentacja jest efektem projektu: „Konserwacja zespołu rzeźb sakralnych w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie” dofinansowanego przez MKiDN, którego celem było wykonanie prac konserwatorsko – restauratorskich przy XVII i XVIII-wiecznych obiektach snycerki, które ze względu na zły stan zachowania do tej pory były przechowywane w magazynie.
 • Galeria Malarstwa Europejskiego
 • Galeria Rzemiosła Artystycznego
 • Galeria Malarstwa Polskiego
 • Żołnierz polski 1914-1945. Kolekcja Jana Partyki


 • Pokaz filmów Muzeum Utracone NIMiOZ

Kontakt
tel. 17 853-52-78, 17 853-60-83
www.muzeum.rzeszow.pl