Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, ulica Sokoła 13

Zapraszamy do wzięcia udziału w Nocy Biblioteki w ramach Nocy Muzeów w Rzeszowie

w programie:

• Ignacy Schaitter i Spółka – z dziejów jednej z najstarszych firm w mieście – wystawa pamiątek i archiwaliów związanych z rzeszowską firmą działającą w Rzeszowie w XIX
    i w pierwszej połowie XX wieku; godz. 19:00-24:00.
  • „Między myślami” („Between thoughts”) – nastrojowy wieczór z gitarą akustyczną – recital gitarowy Piotra Krępecia; 20:00.
  • W sklepie Ignacego Schaittera – niezwykła podróż wehikułem czasu – wykonywanie pamiątkowych zdjęć z wykorzystaniem fotobudki z użyciem rekwizytów i elementów stroju; godz. 19:00-23:00.
  • W Dawnym Rzeszowie – wystawa ze zbiorów dokumentów życia społecznego oraz czasopism z okresu przedwojennego; godz. 19:00- 24:00.
  • Rzeszowskie Kolaże – warsztaty z Małgorzatą Lasek – tworzenie kompozycji z wykorzystaniem zdjęć i pocztówek, dawnych czasopism, koronek i drobnych przedmiotów codziennego użytku. Liczba miejsc ograniczona; godz. 19:00.
  • Rzeszów w Literaturze – wystawa zbiorów bibliotecznych poświęcona Rzeszowowi; godz. 19:00 – 24:00.
  • Kiermasz Książek Wyczytanych – chętni będą mogli wybierać spośród 3 tysięcy tytułów: beletrystyki, literatury popularnonaukowej oraz książek dla dzieci i młodzieży. Książki będzie można zakupić już od złotówki!

Kontakt: